گروه حقوقی هیواد

وکیل ارث در تهران

وکیل ارث در تهران

در انتخاب یک وکیل ارث در تهران، مهم است که به دنبال یک حرفه‌ای با تجربه در حوزه حقوق ارثی باشید.

می‌توانید با مراجعه به سازمان‌های وکلا یا اتحادیه‌های وکلای مربوط به کشور خود، وکیلی با تخصص در حوزه حقوق ارثی را پیدا کنید.

همچنین، می‌توانید از مراجع و منابع حقوقی موثق استفاده کنید تا به وکیل مناسبی برای نیازهای خود برسید.

وکیل ارث در تهران در خصوص دعاوی ملکی و میراث چه وظایفی دارد؟

نقش یک وکیل ارث در تهران  حل و فصل یک دارایی اغلب به این بستگی دارد که آیا شخص متوفی آخرین وصیت و وصیتی را برای تصاحب دارایی های خود به جا گذاشته است یا خیر.

اگر متوفی وصیتی داشته باشد، یک وکیل انتصابی ممکن است به نماینده شخصی در جمع آوری و توزیع دارایی کمک کند. در صورت عدم وجود وصیت، وکیل می تواند به وراث کمک کند تا برای دریافت وراثت خود اقدام کنند.

با این حال، برای املاکی که در مورد اعتبار وصیت نامه یا سایر دعاوی ممکن است اختلاف نظر وجود داشته باشد، ضروری است که با یک وکیل متخصص در دعاوی وثیقه کار کنید.

بهترین وکیل ارث در تهران

بهترین وکیل ارث در تهران در گروه حقوقی هیواد در تمامی مراحل مطالبه سهم الارث همراه شما خواهد بود.

اولین مرحله برای مطالبه سهم الارث

اولین قدم جهت مطالبه سهم الارث بعد از فوت هر شخص دریافت گواهی انحصار وراثت از شورای حل اختلاف می‌باشد. که بدین وسیله وراث متوفی و میزان سهم ایشان تعیین می‌گردد. مطابق ماده 861 قانون مدنی موجب ارث دو امر است: نسب و سبب.

اینجا در هیواد مجموعه‌ای از بهترین وکلای ارث را گرد هم آوردیم. با تماس با هیواد بهترین وکیل ارث در تهران و بهترین وکیل ارث در کرج به شما مشاوره رایگان خواهند داد.

اهمیت داشتن وکیل ارث در تهران

موضوع ارث مبحثی خیلی تخصصی در بحث وکالت ارث است. پس سپردن امور مربوط به ارث به وکیل ارث در تهران از اهمیت زیادی برخوردار است.

به طوریکه شما می‌توانید از رسیدن خود به آن چه که حقتان است. اطمینان خاطر داشته باشید. و در هر مرحله از رسیدگی پرونده ارث در صورتی که ورثه با مشکلی مواجه شدند.

وکیل ارث در تهران

وکیل متخصص ارث در تهران

آیا در ازدواج موقت زن از همسر فوت شده اش ارث خواهد برد؟
خیر. در ازدواج موقت زن از متوفی ارثی نخواهد برد.

آیا در ازدواج موقت زن و مرد می‌توانند شرط توارث کنند؟
خیر. شرط توارث در ازدواج موقت ممکن نخواهد بود. حتی اگر زنی که فوت شده همسر و فرزندی نداشته و نیز پدر و مادر ایشان فوت کرده باشند.

وراث یک برادر و پنج خواهر می باشند. سهم الارث آن‌ها چگونه اعمال می‌شود؟
برادر دو سهم و خواهران هرکدام یک سهم خواهند برد.

میزان سهم الارث مادر و زن و فرزندان پسر و دختر و برادران و خواهران متوفی چگونه محاسبه می‌گردد؟
مادر یک ششم، زن یک هشتم و بقیه میراث بین پسران و دختران متوفی تقسیم می‌شوند.

اگر فردی کودکی را به سرپرستی و فرزند خواندگی بگیرد. حتی اگر نام کودک در شناسنامه او قید شده باشد، بعد از فوت سرپرستش، از وی ارث خواهد برد؟
فرزند خوانده هیچ ارثی نمی‌برد و جزء وراث به شمار نمی‌آید.

وکیل ارث در تهران

وکیل ارث خوب در تهران

اگر هر یک از وراث در تقسیم ارث همکاری نکند، چه باید کرد؟

نکته قابل توجه این است که برای درخواست گواهی صدور تقسیم ارث ( انحصار وراثت ) نیازی نیست همه وراث حضور داشته باشند یکی از وراث حضور داشته باشد کافیست. اما وجود مدارک شناسایی دیگر وراث الزامی است.

اگر در این صورت هم باز دیگر وراث همکاری نکردند امکان استعلام از ثبت احوال وجود دارد. البته شما می‌توانید به یک وکیل ارث (وکلای ارث گروهی حقوقی هیواد در دو منظور وکیل ارث در کرج و وکیل ارث در تهران پاسخگوی شما هستند.) وکالت دهید تا امور مربوطه را با دقت کامل پیش ببرد.

سوال: آیا جنین شامل ارث‌ بری می‌شود؟

جنین به شرطی شامل ارث بری می‌شود که نطفه آن قبل از فوت مورث منعقد شده باشد. اما اگر نطفه جنین به روش لقاح مصنوعی منعقد شده باشد بعد از فوت پدرش، ارثی به جنین نمی‌رسد.

شرط دیگر برای ارث بری جنین، زنده متولد شدن اوست. تفاوتی ندارد که مدت زمان زندگی آن چه مدت باشد، همین که در زمان تولد زنده باشد در زمره‌ وراث جای می‌گیرد.

سوال: آیا به فرد دیوانه هم ارث می‌رسد؟

به فردی که دارای جنون است، مانند افراد دیگر ارث‌ می‌برد. میزان جنون فرد هیچ اهمیتی ندارد. در هر صورت احکام ارث درباره او با مابقی وراث یکسان است.

فرد مجنون نمی‌تواند برای امور مالی خود تصمیم گیری نماید و باید یک قیم داشته باشد.

گروه وکلای پایه یک و متخصص هیواد با معرفی وکیل ارث در تهران و وکیل ارث در کرج بهترین و مطمئن‌ترین مسیر را جهت مطالبه و تقسیم سهم ارث به شما نشان می‌دهند.

فرزند خوانده و ارث

فرزند خوانده از پدر و مادر حکمی خود ارث نخواهد برد. و همینطور پدرخوانده و مادرخوانده نیز از فرزند خوانده ارث نخواهند برد. و البته فرد در زمان حیات می‌تواند مالکیت دارایی‌های خود را به فرزند خوانده منتقل نماید، و همانطور که در بالا گفته شد هر شخصی امکان این را دارد که نسبت به یک سوم دارایی های خود وصیت نماید و حتی آنرا برای فرزندخوانده اش به ارث بگذارد. 

سوال : پدر و پسر همزمان فوت نمایند کدام یک از دیگری ارث می‌برد ؟

همزمان بودن فوت پدر و پسر ثابت شود، هیچکدام از آن یکی ارث نمی‌برد و ترکه پدر و ترکه پسر بین وارثان تقسیم می‌شود.

مطالعه بیشتر : وکیل انتقال سرقفلی

منظور از ماترک متوفی چیست؟

ماترک، به اموالی می‌گویند که از متوفی باقی می‌ماند.

مثل مال منقول، وجه نقد حتی سپرده در بانک، خودرو، و مال غیر منقول مانند زمین، خانه و غیر ذلک و حقوق هم مثل حق قصاص، شفعه، حق خیار و غیر ذلک طلب متوفی از فرد دیگر هم زیر مجموعه دارایی و اموال او بحساب می‌آید.  ارث برندگان به عنوان قائم مقام قانونی او قادر خواهند بود مطالبه و اقامه دعوی کنند.

هر شخص می‌تواند تا یک سوم اموال را به سود اشخاص از ورثه و غیر آن وصیت نماید.

در فقه و حق و حقوق مالکیت وراث نسبت به ترکه وقتی کامل و تعیین می‌شود که همینطور دیون و وصایای متوفی از کل ترکه خارج شده باشد.

بعد از کم کردن وصیت صحیح قانونی و پرداخت بدهی متوفی هر چیزی از اموال متوفی مانده باشد بین تمام وراث تقسیم خواهد شد.

موانع ارث

موانع ارث در قانون مدنی:

  • 1. قتل مورث.
  • 2. کفر.
  • 3. لعان.
  • 4. ولادت از زنا.
  • 5. جنین.
  • 6. برده بودن.
  • 7. غایب مفقود الاثر.

قتل مورث:
مطابق ماده 880 قانون مدنی قتل از موانع ارث بحساب می‌آید. پس شخصی که مورث خود را به طور عمد بکشد از ارث ممنوع خواهد شد.  

کفر :
مطابق ماده 881 قانون مدنی فرد کافر ارث نمی‌برد.
اگر در بین ورثه فرد فوت شده شخصی دارای دین اسلام باشد. وراثی که کافر می‌باشند ارث نخواهند برد، اگر چه از لحاظ مواردی که در بالا ذکر کردیم مقدم بر وارث مسلمان است.  

لعان:
لعان به این معناست که مردی ادعا کند که همسرش زنا کرده است و وجود هر فرزندی را ادعا بگوید که فرزند او نیست، اما فقط ادعا باشد و نتواند این را ثابت کند.

عوامل موانع ارثیه

تبرئه لعان:
مرد باید چهار بار خدا را بر درستی حرف خود شاهد بگیرد. زن هم همینطور باید خدا را بر دروغ بودن ادعای شوهر شاهد گیرد. سپس زن و مرد از نسبت زنا و قذف تبرئه خواهند شد، اما نکته این است که دیگر از یکدیگر ارث نمی‌برند. همچنین فرزند آن‌ها که به واسطه مرد نامشروع خوانده شده و از پدر و خانواده پدری ارث نخواهد برد. پدر و خانواده پدری هم از فرزند ارث نمی‌‌برند.
اما نسبت فرزند با فرد مادر و خویشان او پابرجا می‌ماند. و از آن‌ها ارث خواهد برد و آن‌ها نیز از این فرزند ارث می‌برند.

حال سوال از وکیل ارث در تهران اینست که اگر مرد ادعای خود را پس بگیرد ،اوضاع چطور می‌شود؟

موقعی که مرد ادعای خود را پس بگیرد. و فرزند را از آن خود بداند، فرزند قادر  از پدر و نه از خویشاوندان او ارث ببرد. همینطور که پدر و نه خویشان او نمی‌توانند از فرزند ارث ببرند.

زنازادگی:

زنازادگی هم دیگر عاملی است که می‌‌تواند موجب محرومیت افراد از ارث شود. شرح به این صورت است که فرزند متولد شده از مرد یا زن زانی شرایط این را ندارد که از آنها ارث ببرد. و همینطور پدر و مادر نیز نمی‌توانند وارث فرزند نامشروع قرار گیرند. 

برده بودن :

یکی دیگر از موانع ارث که توسط وکیل ارث در تهران برای شما بازگو می‌شود ، برده بودن است. که هم اکنون با توجه به لغو برده داری ، احکام راجع به آن نیز منتفی است.

ما در مجموعه حقوقی هیواد این تضمین را به شما می‌کنیم که در خصوص امور حقوقی ارث کمترین دغدغه را داشته باشید. زیرا بهترین وکلای ارث تهران و کرج را با حساسیت خاصی برای مجموعه خود گزینش کرده ایم.

شماره تماس با گروه حقوقی هیواد:
۰۹۱۲۱۳۲۱۰۲۳ || ۰۹۱۲۲۴۴۲۴۸۸ || ۰۹۱۲۵۶۷۱۶۸۳

هیواد را دنبال کنید

نظر دهید

پاسخ دهید

گروه حقوقی هیواد
Logo