وکیل ارث

گروه حقوقی هیواد با داشتن وکلای حرفه‌ای پاسخگوی شما برای وکیل ارث در کرج و وکیل ارث در تهران می‌باشد. شما می‌توانید برای مشاوره و تعیین وقت با ما در تماس باشید. در خدمت شما هستیم. 

۰۹۱۲۱۳۲۱۰۲۳ || ۰۹۱۲۲۴۴۲۴۸۸|| ۰۹۱۲۵۶۷۱۶۸۳

وکیل ارث در تعریف عامه ارث مالی است. که بعد از فوت هر شخص به بازماندگان و وراث او تعلق می‌گیرد. یعنی در واقع وقتی فردی فوت می‌کند به صورت قهری و غیر ارادی رابطه متوفی با اموالش قطع شده و اموال وی به ورثه تعلق می‌گیرد.

و در حقیقت به ارث می‌رسد که در این خصوص مقررات و قواعد تقسیم ارث باید رعایت گردد. و در واقع تعریف حقوقی ارث نیز همین بوده که عبارت است از انتقال قهری دارایی‌ها و حقوق متوفی به ورثه براساس مقررات قانونی.

وکیل ارث در کرج

پس از فوت متوفی شیوه تقسیم ارث او همواره از اصلی ترین مسائل در خانواده‌ها بوده که با آگاهی نسبت به آنها از طریق گروه وکلای پایه دادگستری هیواد به عنوان وکیل ارث در تهران و یا وکیل ارث در کرج بسیاری از مشکلات در خانواده‌ها حل خواهد شد.

اولین قدم جهت مطالبه سهم الارث بعد از فوت هر شخص دریافت گواهی انحصار وراثت از شورای حل اختلاف می‌باشد. که بدین وسیله وراث متوفی و میزان سهم ایشان تعیین می‌گردد. مطابق ماده 861 قانون مدنی موجب ارث دو امر است: نسب و سبب

 

وکیل ارث

 

مطالعه بیشتر : وکیل انحصار وراثت 

افرادی که رابطه خونی با متوفی داشته خویشان او محسوب شده و از طریق نسب ارث می‌برند و ارث به موجب سبب به واسطه ازدواج با متوفی بوده که رابطه ارث بری ایجاد شده و جز وراث متوفی محسوب می‌شود. که البته نکته قابل توجه این است که در ازدواج موقت زن و مرد از یکدیگر ارث نمی‌برند. بنابراین وراث چه نسبی و چه سببی در صورتی می‌توانند ارث ببرند.

که اولاً مالی از متوفی بر جا مانده باشد. و ثانیاً وراث در زمان فوت متوفی زنده باشند. که البته جنین هم در صورت زنده متولد شدن از مورث خود ارث می‌برد.

وکیل ارث در تهران

در ادامه این مبحث می‌خواهیم در مورد طبقات ارث به شما اطلاعات دهیم.

طبقات ارث افراد با توجه به نسبتی که به متوفی دارند. در طبقات مختلف از ارث بهره مند می‌شوند: اولین طبقه: والدین ,فرزندان, و فرزندان و فرزندان دومین طبقه: اجداد, خواهر ,برادر ,و فرزندان آنها سومین طبقه: عمه و عمو و خاله و دایی و فرزندان آنها به عبارت بهتر اگر متوفی فرزند و پدر و مادر داشته باشد. دیگر نوبت به طبقه دوم نرسیده. و خواهر و برادر و اجداد ارث نمی‌برند و یا اگر وراث متوفی , برادر و خواهر باشند. دیگر فرزندان آنها و همچنین طبقه سوم از وی ارث نمی‌برند.

مطالعه بیشتر : وکیل کلاهبرداری

وکلای پایه یک دادگستری هیواد به عنوان وکیل ارث در تهران و یا وکیل ارث در کرج بهترین راهنمای شما تعیین وراث و میزان سهم الارث ایشان خواهد بود.

بهترین وکیل ارث 

ارث در حقوق به معنای انتقال قهری تمامی اموال و دارایی های شخصی که فوت کرده است به ورثه خودش است.

ارث می‌تواند در دوصورت مادی و معنوی باشد، هرچنددر این روزها بیشتر صورت مادی آن در ذهن‌ها تداعی می‌شود. منظور از وجه معنوی ارث حقوق غیر مالی مانند حق انتقال و .. است. البته که در خیلی از موارد، شخص فوت شده قبل از مرگ خود راه تقسیم ارث و سهم الارث هر یک از ورثه را مشخص کرده است. اما مواردی هم وجود دارد که ورثه متوفی، بر سر تقسیم میراث و تعیین وراث به اختلاف برسند. در این صورت آنها می تواننداز وکیل ارث در کرج کمک بگیرند.

نحوه تقسیم ارث میان وراث بالحاظ طبقات ارث از مهمترین مسائل در میان خانواده‌ها می‌باشد. که میزان سهم ارث به موجب سبب به شرح ذیل بیان می‌گردد:

 1. سهم ارث زوجه: اگر متوفی فرزند داشته باشد. یک هشتم از ترکه سهم زوجه است. و در صورتی که متوفی فرزندی نداشته باشد سهم وی یک چهارم می‌شود.
 2. سهم ارث زوج: اگر متوفی فرزند داشته باشد یک چهارم و در صورتی که فرزند نداشته باشد. زوج یک دوم از ترک متوفی سهم می‌برد.

مطالعه بیشتر : وکیل سرقفلی

نکته مهم دیگر این است که هر شخص تا زمانی که زنده است می‌تواند هرگونه دخل و تصرف در اموال خود انجام دهد. مثلاً کل اموال و دارایی را به نام یکی از فرزندان منتقل نماید. ولی نمی تواند به موجب وصیت این کار را انجام دهد. و به اصطلاح دیگر ورثه را از ارث محروم نماید. و به موجب قانون فقط نسبت به یک سوم اموال می‌تواند وصیت کند و مابقی بصورت قهری به وراث انتقال داده می‌شود.

وکیل ارثیه

نهایتاً متذکر می‌گردد در صورتی که یک یا چند نفر از ورثه به تقسیم ترکه راضی نباشند. و یا توافقی در خصوص میزان سهم وراث نداشته باشند. هرکدام از ایشان می‌تواند از دادگاه تقسیم ترکه را درخواست نماید.

و به طرفیت سایر ورثه طرح دعوی نماید دادگاه همه ورثه را دعوت کرده. و به موضوع رسیدگی می‌کند. بدین صورت که اگر مال به جامانده از متوفی قابل تقسیم باشد. سهم هر یک از ورثه را تعیین می‌کند. و در صورتی که ماترک خانه یا اتومبیل باشد. که نتوان سهم هریک از ورثه را جداگانه به وی داده, دادگاه آن مال را به مزایده گذاشته و پس از فروش سهم هر یک از ورثه را به آنها پرداخت می‌کنند.

مراحل تقسیم ارث

۱- جمع آوری مدارک ضروری مثل استشهادیه از وراث و دیگران

۲- ثبت نام در ثنا توسط یکی از اشخاص وراث

۳- ثبت دادخواست در دفتر‌های خدمات الکترونیک قضایی

۴- رجوع کردن به شعبه ارجاع شده شورای حل اختلاف

۵- برطرف کردن نقص مدارک و اگر لازم است انجام پیگیری استعلامات

۶- نشر کردن آگهی در انحصار وراثت نامحدود

۷- پس از طی کردن ۳۰ روز از آگهی مراجعه جهت گرفتن رای برابر اصل به تعداد ورثه از شورا

مطالعه بیشتر : وکیل ملکی 

وکیل متخصص ارثیه

افرادی که به وکیل متخصص ارث مراجعه می‌نمایند، سوالات متفاوتی از او می‌پرسند.
این مدل سوالات معمولا به موضوعاتی مثل میزان سهم الارث، چگونگی تقسیم و… است. در این قسمت مقاله تعدادی از سوالات پرتکرار مربوط به ارث و انحصار وراثت و پاسخ آنها را به اطلاع شما می‌‌رسانیم.

آیا شخصی قادر خواهد بود که یکی از وراث را از ارث خود محروم نماید؟

پاسخ اینست که خیر زیرا اشخاص تنها می‌‌توانند درمورد یک سوم از اموال خود وصیت کنند. به همین خاطر امکان محروم کردن وراث از ارثیه حقیقتی ندارد.
اما بدانید شخص در زمان حیاتش می‌ تواند با انجام بعضی راهکارها محرومیت یک یا چند نفر از وراث را از اموال خود فراهم سازد، همینطور روش‌هایی برای محروم کردن همه وراث از ارث وجود دارد. ولی همه این موضوعات باید در زمان حیات فرد و تحت شرایط مشخصی باشد.

مطالعه بیشتر : وکیل حقوق خانواده

برای مثال اگر شخصی قبل از مرگ خود ، مالکیت کلیه اموال خود را به یکی از فرزندانش منتقل نماید بقیه وراث از ارث محروم می‌شوند.

وکیل ارث در تهران

ارث بری فرزند خوانده

فرزند خوانده از پدر و مادر حکمی خود ارث نخواهد برد. و همینطور پدرخوانده و مادرخوانده نیز از فرزند خوانده ارث نخواهند برد. و البته فرد در زمان حیات می‌تواند مالکیت دارایی‌های خود را به فرزند خوانده منتقل نماید، و همانطور که در بالا گفته شد هر شخصی امکان این را دارد که نسبت به یک سوم دارایی های خود وصیت نماید و حتی آنرا برای فرزندخوانده اش به ارث بگذارد. 

سوال: پدر و پسر همزمان فوت نمایند کدام یک از دیگری ارث می‌برد؟؟؟

همزمان بودن فوت پدر و پسر ثابت شود، هیچکدام از آن یکی ارث نمی‌برد.و ترکه پدر و ترکه پسر بین وارثان تقسیم می‌شود.

مطالعه بیشتر : وکیل انتقال سرقفلی

وکیل ارث خوب در تهران

اگر هریک از وراث در تقسیم ارث همکاری نکند،چه باید کرد؟

نکته قابل توجه اینست که برای درخواست گواهی صدور تقسیم ارث(انحصار وراثت) نیازی نیست همهوراث حضور داشته باشند.یکی از وراث حضورداشته باشد کافیست.اما وجود مدارک شناسایی دیگر وراث الزامی است.اگر در این صورت هم باز دیگر وراث همکاری نکردند امکان استعلام از ثبت احوال وجوددارد.البته شمامی‌توانید به یک وکیل ارث (وکلای ارث گروهی حقوقی هیواد در دو منظور وکمیل ارث در کرج و وکیل ارث در تهران پاسخگوی شما هستند)وکالت دهید تا امور مربوطه را با دقت کامل پیش ببرد.

آیا جنین شامل ارث‌ بری می‌شود؟

جنین به شرطی شامل ارث بری می‌شود که نطفه آن قبل از فوت مورث منعقد شده باشد.

اما اگر نطفه جنین به روش لقاح مصنوعی منعقد شده باشد بعد از فوت پدرش، ارثی به جنین نمی‌رسد.

شرط دیگر برای ارث بری جنین، زنده متولد شدن اوست. تفاوتی ندارد که مدت زمان زندگی آن چه مدت باشد، همین که در زمان تولد زنده باشد و در زمره‌ وراث جای می‌گیرد.

 

وکیل ارث در تهران با گروه حقوقی هیواد

وکیل ارث متخصص در تهران

آیا به فرد دیوانه هم ارث می‌ رسد؟

به فردی که دارای جنون است، مانند افراد دیگر ارث‌ می‌برد.

میزان جنون فرد هیچ اهمیتی ندارد. در هر صورت احکام ارث درباره او با مابقی وراث یکسان است.

فرد مجنون نمی تواند برای امور مالی خود تصمیم گیری نماید و باید یک قیم داشته باشد.

 

گروه وکلای پایه یک و متخصص هیواد با معرفی وکیل ارث در تهران و وکیل ارث در کرج بهترین و مطمئن ترین مسیر را جهت مطالبه و تقسیم سهم ارث به شما نشان می‌دهند .

وکیل ارث در تهران

منظور از ماترک متوفی چیست؟

ماترک، به اموالی می‌گویند که از متوفی باقی می‌ماند.

مثل مال منقول، وجه نقد حتی سپرده در بانک، خودرو، و مال غیر منقول مانند زمین، خانه و … و حقوق هم مثل حق قصاص، شفعه، حق خیار و … طلب متوفی از فرد دیگر هم زیر مجموعه دارایی و اموال او بحساب می‌آید. و ارث برندگان به عنوان قائم مقام قانونی او قادر خواهند بود مطالبه و اقامه دعوی کنند.

هر شخص می‌تواند تا یک سوم اموال را به سود اشخاص از ورثه و غیر آن وصیت نماید.

 

در فقه و حق و حقوق مالکیت وراث نسبت به ترکه وقتی کامل و تعیین می‌شود که همینطور دیون و وصایای متوفی از کل ترکه خارج شده باشد.

بعد از کم کردن وصیت صحیح قانونی و پرداخت بدهی متوفی هرچیزی از اموال متوفی مانده باشد بین تمام وراث تقسیم خواهد شد.

موانع ارث

موانع ارث در قاون مدنی:

 1. قتل مورث
 2. کفر
 3. لعان
 4. ولادت از زنا
 5. جنین
 6. برده بودن
 7. غایب مفقود الاثر
  قتل مورث:  مطابق ماده 880 قانون مدنی قتل از موانع ارث بحساب می‌آید.

  پس  شخصی که مورث خود را به طور عمد بکشد از ارث ممنوع خواهد شد.  

 

کفر :
مطابق ماده 881  قانون مدنی فرد کافر ارث نمی برد .
اگر در بین ورثه فرد فوت شده شخصی دارای دین اسلام باشد ، وراثی که کافر می‌باشند ارث نخواهند برد ، اگر چه از لحاظ مواردی که در بالا ذکر کردیم مقدم بر وارث مسلمان است .  

لعان:

 لعان به این معناست که مردی ادعا کند که  همسرش زنا کرده است. و وجود هر فرزندی را ادعا بگوید که فرزند او نیست،اما فقط ادعا باشد و نتواند این را ثابت کند.

 

عوامل موانع ارثیه

تبرئه لعان:


مرد باید چهاربار خدا را بر درستی حرف خود شاهد بگیرد. زن هم همینطور باید خدا را بر دروغ بودن ادعای شوهر شاهد گیرد. سپس زن و مرد از نسبت زنا و قذف تبرئه خواهند شد، اما نکته اینست که دیگر از یکدیگر ارث نمی‌ برند. همچنین فرزند آنها که به واسطه مرد نامشروع خوانده شده و از پدر و خانواده پدری ارث نخواهد برد. و اینکه پدر و خانواده پدری هم از فرزند ارث نمی‌‌برند.
اما نسبت فرزند با فرد مادر و خویشان او پابرجا می‌ماند. و از آنها ارث خواهد برد و آنها نیز از این فرزند ارث می‌برند.

حال سوال از وکیل ارث در تهران اینست که اگر مرد ادعای خود را پس بگیرد ،اوضاع چطور می‌شود؟

موقعی که مرد ادعای خود را پس بگیرد. و فرزند را از آن خود بداند، فرزند قادر  از پدر و نه از خویشاوندان او ارث ببرد. همینطور که پدر و نه خویشان او نمی‌توانند از فرزند ارث ببرند.

 

زنازادگی:

زنازادگی هم دیگر عاملی است که می‌‌تواند موجب محرومیت افراد از ارث شود. شرح به این صورت است که فرزند متولد شده از مرد یا زن زانی شرایط این را ندارد که از آنها ارث ببرد. و همینطور پدر و مادر نیز نمی‌توانند وارث فرزند نامشروع قرار گیرند. 

برده بودن :

یکی دیگر از موانع ارث که توسط وکیل ارث در تهران برای شما بازگو می‌شود ، برده بودن است. که هم اکنون با توجه به لغو برده داری ، احکام راجع به آن نیز منتفی است .

برای وکیل ارث ما در کنارتون هستیم.

مزایای داشتن وکیل ارث در تهران

موضوع ارث مبحثی خیلی تخصصی در بحث وکالت است. پس سپردن امور مربوط به ارث به وکیل ارث در تهران از اهمیت زیادی برخوردار است.

به طوریکه شما می‌توانید از رسیدن خود به آن چه که حقتان است. اطمینان خاطر داشته باشید. و در هر مرحله از رسیدگی پر.نده در صورتی که ورثه با مشکلی مواجه شدند. وکیل متخصص ارث می‌تواند با تبحری که دارد با ارائه مدارک قابل دفاع مورد نیاز ورثه را به نتیجه مطلوبشان برساند.

 

۱-مشاوره حقوقی ارث

به طور مثال در صورتی که پرونده حقوقی شخص شما و یا شرایط وراث به طوری است که حکم قانون برای آن به اندازه کافی نیست. وجود وکیل ارث در تهران لازم است. مشکلات پیش آمده و مسائل حقوقی در این موارد به راحتی قابل حل از طریق یک شخص عادی نیستند و حضور یک فرد متخصص در ارث نیاز است.حتی در صورتی که شرایط کاملا عادی و طبیعی باشد ، انجام یک مشاوره حقوقی توسط گروه حقوقی هیواد در زمینه وکیل ارث در کرج و وکیل ارث در تهران به خوبی می‌تواند آگاهی جامعی از وضعیت و شرایط شما را بدهد. این اگاهی ها در زمان اجرایی شدن حکم موجب می‌شود که شما هوشیارانه تر عمل کنید.

۲-پیگیری مشکلات ارث

گاهی انحصار وارثت و مشخص کردن سهم الارث به سادگی و بی مشکل صورت نخواهد گرفت و توافق نداشتن در تقسیم ارث خودش یک موضوع گسترده است. اینجاست که وکیل ارث در کرج به نمایندگی از شما اقدام به پیگیری این مسائل می‌نماید. و تمامی موارد را به بهترین صورت ممکن برای شما تنطیم می‌کند. همینطور در شرایطی که نیاز به تنظیم شکایات است ، وکیل ارث در تهران شما به بهترین نحو تنظیم می‌کند.

هنگامی که وکیل متخصص ارث به نمایندگی از شما ارثیه را برسی می‌نماید، به علت اطلاع کامل از قوانین و داشتن اطلاعات ، مشکلات به طور کاملا دقیق و بهتری پیگیری می‌شود. که موجب می‌شود هیچ حقی از هیچ فردی ضایع نشود.

 

۳-تنظیم وصیت نامه توسط وکیل ارث

برای تنظیم وصیت نامه انحصار وراثت نیاز به وجود اطلاعات کامل بر قوانین ارثی است. در مشاوره حقوقی با وکیل ارث در کرج ، به خوبی می‌توانید تمامی اطلاعات لازم را کسب نمایید. و با رعایت همه جنبه‌های قانونی یک وصیت نامه درست تنظیم نمایید. در صورت تمایل وکیل ارث شما می‌تواند این وصیت نامه را تنظیم کنید.

۴-کاهش مالیات بر ارث

یکی از پر اهمیت ترین مالیات‌هایی که طبق قانون ایران دریافت می‌شود، مالیات بر ارث است.

گاهی این مالیات نادرست و ناعادلانه تعیین می شود. و نیاز به پگیری قانون دارد. یکی از مهم ترین مواردی که برای آن می‌شود به متخصص حقوقی مراجعه کرد .گروه حقوقی هیواد در خدمت شماست.

برای انجام مشاوره حقوقی وگرفتن وکیل ارث و میراث در تهران به سایت عدل و حق مراجعه کنید.

 

شماره تماس با گروه حقوقی هیواد:

۰۹۱۲۵۶۷۱۶۸۳
۰۹۱۲۱۳۲۱۰۲۳
۰۹۱۲۲۴۴۲۴۸۸۰

وکالت در امور ارث –  وکیل ارث و وصیت نامه

وکلای پایه یک دادگستری و متخصص هیواد به دنبال گسترش فرهنگ مشاوره قبل از انجام هر اقدامی که جنبه­ای حقوقی دارد، هستند تا با ارائه راه­کارهای صحیح حقوقی تبعات اقدامات نادرست را مرتفع نموده یا کاهش دهند.

1 نظر
 1. درود بر شما برای اطلاعات کاملی که در زمینه وکیل ارث دراختیار عموم می‌گذارید ممنونم

پاسخ دهید

گروه حقوقی هیواد
Logo