گروه حقوقی هیواد

گروه حقوقی هیواد با داشتن وکلای حرفه‌ای پاسخگوی شما در خصوص مسائل حقوقی است. 

در این صفحه هر آنچه که باید در خصوص  وکیل سرقفلی در کرج و وکیل سرقفلی در تهران و مسائل حقوقی آن بدانید آوردیم. 

می‌توانید برای مشاوره رایگان در موضوع وکیل سرقفلی در کرج و وکیل سرقفلی در تهران تماس بگیرید. در خدمت شما هستیم. 

۰۹۱۲۱۳۲۱۰۲۳ || ۰۹۱۲۲۴۴۲۴۸۸ || ۰۹۱۲۵۶۷۱۶۸۳

 مطالب بیشتر: وکیل ملکی

وکیل سرقفلی در کرج به ارزشی اشاره دارد که یک شرکت از برند،  پایگاه مشتری و شهرت مرتبط با مالکیت معنوی آن کسب می‌کند. سرقفلی یک دارایی بلندمدت است که طی چند سال برای شرکت ارزش ایجاد می‌کند. سرقفلی از حقوق مالی است و مثل دیگر حقوق مالی قابل معامله ، رهن و ارث بری است.

وکیل سرقفلی در کرج

وکیل سرقفلی در کرج

معنای لغوی سرقفلی:

سرقفلی در فرهنگ فارسی معین به معنای حقی است که بازرگان و کاسبان نسبت به یک محلی پیدا برای تقدم در اجاره، شهرت و جمع آوری مشتری و …می‌کنند.

وکیل سرقفلی در کرج از وکلای مجموعه هیواد شما را به خوبی در این زمینه راهنمایی می‌کنند.

عوامل مؤثر بر سرقفلی به شرح زیر است:
محل کسب و کار.
کیفیت کالا و خدمات.
کارایی مدیریت.
ریسک تجاری.
ماهیت کسب و کار.
قراردادهای مطلوب.
داشتن علامت تجاری و ثبت اختراع.
سرمایه، پایتخت… .

وکیل سرقفلی در کرج

مهارت‌های لازم برای وکیل سرقفلی در کرج

  • یک وکیل سرقفلی در کرج خبره، مهارت های ارتباطی خیلی خوبی باید داشته باشد.
    وکیل سرقفلی در کرج ماهر  باید بتواند به صورت بذاهه، شفاهی و واضح مفهومات را بیان کند،
  • وکلای سرقفلی حرفه ای در کرج باید مهارت های ارتباطی نوشتاری خوبی داشته باشند و همچنین شنوندگان خوبی باشند.
  • در نهایت برای گرفتن نتیجه و دلایل قانع‌کننده در دادگاه در برابر هیئت‌های منصفه و قضات، مهارت‌های خوب سخنرانی در جمع ضروری است.
  • وکلا همچنین باید بتوانند به طور واضح، متقاعد کننده و مختصر بنویسند، زیرا باید انواع اسناد حقوقی را ارائه دهند.

    اما همه چیز در مورد فرافکنی نیست. یک وکیل سرقفلی در کرج برای اینکه بتواند آنچه را که مشتریان به آنها می گویند تجزیه و تحلیل کند یا از یک شهادت پیچیده پیروی کند، باید مهارت شنیداری خوبی داشته باشد.بهترین وکیل سرقفلی در تهران

وکیل سرقفلی در تهران

اگر به دنبال یک وکیل سرقفلی در تهران می‌گردید که خبره هم باشد. وکلای هیواد با سال‌ها تجربه  اینجا هستند. تا پایان حل مشکلات حقوقی شما حامی شما هستند.

مبلغ سرقفلی

زمانی که مالک یک مکان تجاری یا مغازه را بخواهد به شخص دیگری اجاره دهد، می‌تواند یک مبلغ مشخص شده ای را که در قرارداد هم به آن اشاره کرده است. را به عنوان مبلغ سرقفلی دریافت کند. به شما پیشنهاد می‌کنیم در این زمینه از وکیل سرقفلی در تهران بهره جویید.

وکیل سرقفلی در تهران

حقوق مستاجر در خصوص مبلغ سرقفلی

وکیل سرقفلی در تهران به شما خواهد گفت که مستاجر هم این اختیار قانونی را دارد که در یک مدت زمان معین ملک را اجاره نموده است.

همچنین در خصوص وکیل سرقفلی در تهران مستاجر قصد واگذاری آن حق را به یک مستاجر دیگر دارد. همان میزان مبلغ سرقفلی را از مستاجر جدید بگیرد.

همانطور که پس از تمام شدن مدت عقد اجاره، مستاجر باید پول پیش را که مالک واگذار کرده است، بگیرد و در عوض ملک مالک را به خودش بازگرداند.
در مورد سرقفلی هم این موضوع همین است. بعد از تمام شدن مدت قرارداد اجاره و یا تمام شدن این قرارداد، مستاجر قادر خواهد بود. از لحاظ شرعی و قانونی، همان مبلغ سرقفلی را که به مالک داده است از او مجددا باز پس گیرد.

بهترین وکیل سرقفلی در تهران

سرقفلی به شهرت خوب یا شناسایی برندی اشاره دارد که یک واحد تجاری از آن برخوردار است. از قول بهترین وکیل سرقفلی در تهران، در ورشکستگی و سایر حوزه های حقوقی، سرقفلی یک دارایی نامشهود محسوب می شود. 

سرقفلی معمولاً به عنوان تفاوت بین قیمت خرید یک شرکت و مجموع ارزش بازار منصفانه آن محاسبه می‌شود. 

تغییر و عدم ثبات از ویژگی‌های بارز سرقفلی است که یک وکیل سرقفلی خبره در تهران می‌تواند شما را در این خصوص راهنمایی کند.

  سرقفلی دارای اجبار قانونی نیست و تنها با توافق دو طرف برقرار می‌شود.

وکیل در کرج

 

بهترین وکیل سرقفلی در کرج

زمانی که در مورد بهترین وکیل سرقفلی در کرج صحبت می‌کنیم. بیشترین سوالی که برای مردم پیش میاید، اینست که اصلا معنا و مفهوم حقوقی سرقفلی چیست ؟
و اینکه به چه طریقی قادر خواهیم بود از این حق قانونی استفاده نماییم؟

پاسخ اینست که باید گفت که اسم دیگر سرقفلی، حق کسب و پیشه است.
و در قانون روابط اجاره دهنده و مستاجر، در خیلی از موارد به جای کلمه سرقفلی از کلمه حق پیشه و کسب استفاده شده است.

حق کسب و پیشه یا همان سرقفلی را می توان همان حق اب و گل تعریف کرد.

وکیل در تهران

مطمئنا زمانی که یک مغازه یا یک مکان تجاری مشتری دارد یا در میان مردم معروف شده است، بی زحمت نبوده است. صاحب ملک با گرفتن سرقفلی به نوعی حق زحمت خود را برای رشد و موفقیت کسب و کار در این مکان را دریافت می‌کند.

اما یک موضوع بسیار پر اهمیت اینکه خیلی از افراد فکر می‌کنند که سرقفلی فقط حق مالک است اما هیچ کس دیگری نمی تواند از این حق استفاده نماید.
دقیقا اینجاست که وکیل سرقفلی حرفه ای به کمک شما می‌آید.

بدانید که در صورتی که یک مستاجر ملکی که اجاره کرده است را می‌تواند به یک مستاجر دیگر ( مستاجر ثانویه) واگذار کند، و می‌تواند حق سرقفلی را از او دریافت نماید و درآخر نیز آن را باید بازگرداند.

بهترین وکیل سرقفلی در کرج

 

شباهت‌های سرقفلی با حق کسب و پیشه

هردو مالی هستند و درای یک ارزش اقتصادی هستند و همینطور قابل تبدبل به پول می‌باشند.هم سرقفلی و هم حق کسب و پیشه قابل انتقال به ورثه و هم قابل انتقال به غیر می‌باشند.

مستاجر حق اتقال به غیر داشته باشد یا نداشته باشد و ورثه غیر نیست بلکه قائم مقام خاص است .از نظر قابلیت توقیف و اجرا مشترک هستند.

وکیل گروه حقوقی هیواد

سرقفلی و حق کسب یا  پیشه و تجارت

مزیت کسب و کاری که شهرت خوبی تحت نام خود و حمایت منظم دارد. سرقفلی مانند تجهیزات، حق اجاره محل یا موجودی کالا ملموس نیست. زمانی که یک کسب و کار فروخته می شود اهمیت پیدا می کند، زیرا می تواند در قیمت فروش برای ارزش سرقفلی تخصیص داده شود که همیشه یک برآورد ذهنی است.

در سرقفلی هنگام فروش ممکن است حق انجام تجارت بدون رقابت توسط فروشنده در منطقه و/یا برای یک دوره زمانی مشخص باشد. فروشندگان دوست دارند تخصیص سرقفلی زیاد باشد زیرا مشمول مالیات بر عایدی سرمایه نمی‌شود.

در حالی که خریداران ترجیح می دهند پایین باشد، زیرا نمی توان آن را برای مقاصد مالیاتی مانند دارایی‌های مشهود مستهلک کرد. همچنین ممکن است یک فروشنده مغرور، سرقفلی را بیش از حد برآورد کرده و یک خریدار ناآگاه آن را باور کند.

مدلی رابطه معین بین میزان اجاره بهای محل شما و مبلغ سرقفلی آن برقرار می‌باشد. این رابطه را بین اجاره بها و حق کسب و پیشه و تجارت نیز می‌توان تشخیص داد. به این منظور که این دو با هم نسبت عکس دارا می‌باشند.

 مثلا  مقدار سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت در دو بر یک خیابان، در مورد دو ملک اجاره‌ای با مساحت و مشخصات و همینطور نحوه استفاده واحد تفاوت دارد.

تعیین اندازه حق کسب و پیشه یا تجارت 

میزان حق کسب و پیشه با توجه به موارد زیر از طرف دادگاه مشخص می‌شود:
1-موقعیت و ارزش محل کسب و پیشه.
۲-شرایط و کیفیت مکان اجاره شده از نظر مزیت‌هایی که در عقد اجاره برای مستاجر در نظر گرفته شده است.
۳- مدت زمانی که مستاجر آن محل را اشغال کرده است ودر مودر اجاره و منفعت هایی که باعث شهرت او شده است، موثر است.
۴-مدل مکان اجاره از نظر نوع ساخت و دیزاین.
۵-مقدار هزینه یی که فرد اجاره کننده به منظور آماده کردن محل مدنظر از جهت قفسه بندی و تهیه اشیاء مورد لازم و دیگر موارد تزئینی متحمل گردیده است.
۶-نوع کسب و پیشه یا تجارت مستاجر .

گروه وکلای پایه یک و متخصص هیواد با معرفی وکیل سرقفلی در تهران و وکیل سرقفلی در کرج بهترین و مطمئن ترین مسیر را جهت قوانین سرقفلی به شما نشان می‌دهند .شماره تماس با گروه حقوقی هیواد:

۰۹۱۲۱۳۲۱۰۲۳ || ۰۹۱۲۲۴۴۲۴۸۸ || ۰۹۱۲۵۶۷۱۶۸۳

وکیل سرقفلی با جربه و متخصص | وکیل سرقفلی خبره | وکیل متخصص دعاوی سرقفلی 

وکلای پایه یک دادگستری و متخصص هیواد به دنبال گسترش فرهنگ مشاوره قبل از انجام هر اقدامی که جنبه­ای حقوقی دارد، هستند تا با ارائه راه­کارهای صحیح حقوقی تبعات اقدامات نادرست را مرتفع نموده یا کاهش دهند.‌

 

2 نظرات
  1. وکیل سرقفلی در کدام منطقه های کرج دارید؟

پاسخ دهید

گروه حقوقی هیواد
Logo