گروه حقوقی هیواد

گروه حقوقی هیواد با داشتن وکلای حرفه‌ای و وکیل سرقفلی پاسخگوی شما در خصوص مسائل حقوقی است. 

در این صفحه هر آنچه که باید در خصوص  وکیل سرقفلی در کرج و وکیل سرقفلی در تهران و مسائل حقوقی آن بدانید آوردیم. 

می‌توانید برای مشاوره رایگان در موضوع وکیل سرقفلی در کرج و وکیل سرقفلی در تهران تماس بگیرید. در خدمت شما هستیم. 

۰۹۱۲۱۳۲۱۰۲۳ || ۰۹۱۲۲۴۴۲۴۸۸ || ۰۹۱۲۵۶۷۱۶۸۳

 مطالب بیشتر: وکیل ملکی

وکیل سرقفلی در کرج به ارزشی اشاره دارد که یک شرکت از برند،  پایگاه مشتری و شهرت مرتبط با مالکیت معنوی آن کسب می‌کند. سرقفلی یک دارایی بلندمدت است که طی چند سال برای شرکت ارزش ایجاد می‌کند. سرقفلی از حقوق مالی است و مثل دیگر حقوق مالی قابل معامله ، رهن و ارث بری است.

وکیل سرقفلی در کرج

وکیل سرقفلی در کرج

معنای لغوی سرقفلی:

سرقفلی در فرهنگ فارسی معین به معنای حقی است که بازرگان و کاسبان نسبت به یک محلی برای تقدم در اجاره، شهرت و جمع آوری مشتری و …پیدا می‌کنند.

وکیل سرقفلی، یا به طور عمومی وکیل تجاری، وکیلی است که در زمینه حقوق تجارت و حقوق کسب و کار فعالیت می‌کند. این نوع وکیل با موارد مربوط به تجارت، شرکت‌ها، قراردادها، مالکیت فکری، مشاوره تجاری و سایر مسائل مرتبط به حقوق تجارت سر و کار دارد.

حقوق کسب و کار یک حوزه گسترده است که شامل قوانین و مقررات مربوط به شکل‌گیری، عملکرد، مدیریت و پایان دادن به تجارت و کسب و کارها می‌شود. در بسیاری از موارد، کسب و کارها نیازمند راهنمایی حقوقی هستند تا در فعالیت‌های خود با قوانین رعایت شده و مشکلات حقوقی احتمالی را پیش بینی و پیشگیری کنند. به همین دلیل، وکیل کسب و پیشه در این زمینه نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

وکیل سرقفلی در کرج از وکلای مجموعه هیواد شما را به خوبی در این زمینه راهنمایی می‌کنند.

عوامل مؤثر بر سرقفلی به شرح زیر است:
محل کسب و کار.
کیفیت کالا و خدمات.
کارایی مدیریت.
ریسک تجاری.
ماهیت کسب و کار.
قراردادهای مطلوب.
داشتن علامت تجاری و ثبت اختراع.
سرمایه، پایتخت… .

وکیل سرقفلی در کرج

مهارت‌های لازم برای وکیل سرقفلی در کرج

  • یک وکیل سرقفلی در کرج خبره، مهارت های ارتباطی خیلی خوبی باید داشته باشد.
    وکیل سرقفلی در کرج ماهر  باید بتواند به صورت بذاهه، شفاهی و واضح مفهومات را بیان کند،
  • وکلای سرقفلی حرفه ای در کرج باید مهارت های ارتباطی نوشتاری خوبی داشته باشند و همچنین شنوندگان خوبی باشند.
  • در نهایت برای گرفتن نتیجه و دلایل قانع‌کننده در دادگاه در برابر هیئت‌های منصفه و قضات، مهارت‌های خوب سخنرانی در جمع ضروری است.
  • وکلا همچنین باید بتوانند به طور واضح، متقاعد کننده و مختصر بنویسند، زیرا باید انواع اسناد حقوقی را ارائه دهند.

    اما همه چیز در مورد فرافکنی نیست. یک وکیل سرقفلی در کرج برای اینکه بتواند آنچه را که مشتریان به آنها می گویند تجزیه و تحلیل کند یا از یک شهادت پیچیده پیروی کند، باید مهارت شنیداری خوبی داشته باشد.بهترین وکیل سرقفلی در تهران

بهترین وکیل سرقفلی در کرج

بهترین وکیل سرقفلی در کرج در حوزه رسیدگی و رفع اختلافات و مشکلات ملکی مانند سرقفلی و کسب و پیشه تبحر دارد. آگاهی کاملی نسبت به ضوابط و مقررات حال حاضر مملکت مثل قوانین مربوط به مستأجر و موجر دارد. همچنین وی باید تجربه و مهارت کافی در این زمینه داشته و تألیفات و نوشته‌هایی در این حوزه ارائه داده باشد.

 بنابراین هر وکیلی نمی تواند پاسخگوی پرسش ها و سختی‌های پیش روی شما در این زمینه باشد. پس بهتر است این کار را به یک وکیل ماهر در این حیطه واگذار کنید. گفته شد که یک وکیل سرقفلی به قوانین موجر و مستاجر آگاهی دارد. برخی از این قوانین که می‌تواند منجر به تخلیه مستأجر شود شامل: خالی نمودن به علت عدم پرداخت اجاره بها، عوض شدن حرفه مستاجر بدون رضایت صاحب ملک، تعدی کردن و یا تفریط مستاجر، تخلیه به علت بازسازی کردن ملک، تخلیه نمودن ملک به دلیل نیاز شخصی صاحب ملک و غیره. وکیل سرقفلی باید علاوه بر تبحر و فن‌بیان و تکنیک‌های حرفه‌ای وکالت، از شخصیت و اعتبار مناسبی نیز برخوردار باشد. از مهم ترین ویژگی‌های وکیل سرقفلی می‌توان به رازداری، صداقت، امانت‌داری، زیرکی و متخصص بودن اشاره کرد.

زمانی که در مورد بهترین وکیل سرقفلی در کرج صحبت می‌کنیم. بیشترین سوالی که برای مردم پیش میاید، اینست که اصلا معنا و مفهوم حقوقی سرقفلی چیست ؟
و اینکه به چه طریقی قادر خواهیم بود از این حق قانونی استفاده نماییم؟

پاسخ اینست که باید گفت که اسم دیگر سرقفلی، حق کسب و پیشه است.
و در قانون روابط اجاره دهنده و مستاجر، در خیلی از موارد به جای کلمه سرقفلی از کلمه حق پیشه و کسب استفاده شده است.

حق کسب و پیشه یا همان سرقفلی را می توان همان حق اب و گل تعریف کرد.

وکیل در تهران

مطمئنا زمانی که یک مغازه یا یک مکان تجاری مشتری دارد یا در میان مردم معروف شده است، بی زحمت نبوده است. صاحب ملک با گرفتن سرقفلی به نوعی حق زحمت خود را برای رشد و موفقیت کسب و کار در این مکان را دریافت می‌کند.

اما یک موضوع بسیار پر اهمیت اینکه خیلی از افراد فکر می‌کنند که سرقفلی فقط حق مالک است اما هیچ کس دیگری نمی تواند از این حق استفاده نماید.
دقیقا اینجاست که وکیل سرقفلی حرفه ای به کمک شما می‌آید.

بدانید که در صورتی که یک مستاجر ملکی که اجاره کرده است را می‌تواند به یک مستاجر دیگر ( مستاجر ثانویه) واگذار کند، و می‌تواند حق سرقفلی را از او دریافت نماید و درآخر نیز آن را باید بازگرداند.

بهترین وکیل سرقفلی در کرج

 

شباهت‌های سرقفلی با حق کسب و پیشه

هردو مالی هستند و درای یک ارزش اقتصادی هستند و همینطور قابل تبدبل به پول می‌باشند.هم سرقفلی و هم حق کسب و پیشه قابل انتقال به ورثه و هم قابل انتقال به غیر می‌باشند.

مستاجر حق اتقال به غیر داشته باشد یا نداشته باشد و ورثه غیر نیست بلکه قائم مقام خاص است .از نظر قابلیت توقیف و اجرا مشترک هستند.

وکیل گروه حقوقی هیواد

سرقفلی و حق کسب یا  پیشه و تجارت

مزیت کسب و کاری که شهرت خوبی تحت نام خود و حمایت منظم دارد. سرقفلی مانند تجهیزات، حق اجاره محل یا موجودی کالا ملموس نیست. زمانی که یک کسب و کار فروخته می شود اهمیت پیدا می کند، زیرا می تواند در قیمت فروش برای ارزش سرقفلی تخصیص داده شود که همیشه یک برآورد ذهنی است.

در سرقفلی هنگام فروش ممکن است حق انجام تجارت بدون رقابت توسط فروشنده در منطقه و/یا برای یک دوره زمانی مشخص باشد. فروشندگان دوست دارند تخصیص سرقفلی زیاد باشد زیرا مشمول مالیات بر عایدی سرمایه نمی‌شود.

در حالی که خریداران ترجیح می دهند پایین باشد، زیرا نمی توان آن را برای مقاصد مالیاتی مانند دارایی‌های مشهود مستهلک کرد. همچنین ممکن است یک فروشنده مغرور، سرقفلی را بیش از حد برآورد کرده و یک خریدار ناآگاه آن را باور کند.

مدلی رابطه معین بین میزان اجاره بهای محل شما و مبلغ سرقفلی آن برقرار می‌باشد. این رابطه را بین اجاره بها و حق کسب و پیشه و تجارت نیز می‌توان تشخیص داد. به این منظور که این دو با هم نسبت عکس دارا می‌باشند.

 مثلا  مقدار سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت در دو بر یک خیابان، در مورد دو ملک اجاره‌ای با مساحت و مشخصات و همینطور نحوه استفاده واحد تفاوت دارد.

وکیل کسب و پیشه می‌تواند به شرکت‌ها و سازمان‌ها در مواردی مانند تشکیل شرکت، تعیین ساختار حقوقی، تدوین و بررسی قراردادها، حقوق مالکیت فکری، رفع اختلافات تجاری و حل و فصل اختلافات حقوقی کمک کند. همچنین، وکلای کسب و پیشه ممکن است به عنوان مشاوران حقوقی برای شرکت‌ها فعالیت کنند و در مواردی مانند مذاکرات تجاری، تصمیم‌گیری‌های استراتژیک و تدوین سیاست‌های حقوقی شرکت نقش داشته باشند.

 

وکیل کسب و پیشه باید درک کاملی از قوانین مربوط به تجارت و حقوق کسب و کار داشته باشد و توانایی تحلیل و تفسیر مسائل حقوقی در زمینه تجارت را داشته باشد. همچنین، آنها باید به روز با تغییرات قوانین و مقررات مربوط به حقوق تجارت باشند تا بتوانند بهترین مشاوره‌ها را به موکلین خود ارائه دهند.

 

در نهایت، وکیل کسب و پیشه نقشی اساسی در حمایت و حفاظت حقوقی شرکت‌ها و تجارت‌ها دارد. با توانایی‌های حقوقی و تجربه‌هایشان، آنها می‌توانند به شرکت‌ها کمک کنند تا در موفقیت و پیشرفت خود پیادگیری بیشتر درباره وکیل سرقفلی و وکیل کسب و پیشه می‌تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از وظایف و نقش آنها در حوزه حقوق پیدا کنید. همچنین، در صورت نیاز به خدمات حقوقی، توصیه می‌شود با یک وکیل متخصص در زمینه مورد نیاز خود مشورت کنید تا بهترین راهکارها و مشاوره‌های حقوقی را دریافت کنید.

تعیین اندازه حق کسب و پیشه یا تجارت 

میزان حق کسب و پیشه با توجه به موارد زیر از طرف دادگاه مشخص می‌شود:
1-موقعیت و ارزش محل کسب و پیشه.
۲-شرایط و کیفیت مکان اجاره شده از نظر مزیت‌هایی که در عقد اجاره برای مستاجر در نظر گرفته شده است.
۳- مدت زمانی که مستاجر آن محل را اشغال کرده است ودر مودر اجاره و منفعت هایی که باعث شهرت او شده است، موثر است.
۴-مدل مکان اجاره از نظر نوع ساخت و دیزاین.
۵-مقدار هزینه یی که فرد اجاره کننده به منظور آماده کردن محل مدنظر از جهت قفسه بندی و تهیه اشیاء مورد لازم و دیگر موارد تزئینی متحمل گردیده است.
۶-نوع کسب و پیشه یا تجارت مستاجر .

گروه وکلای پایه یک و متخصص هیواد با معرفی وکیل سرقفلی در تهران و وکیل سرقفلی در کرج بهترین و مطمئن ترین مسیر را جهت قوانین سرقفلی به شما نشان می‌دهند .شماره تماس با گروه حقوقی هیواد:

۰۹۱۲۱۳۲۱۰۲۳ || ۰۹۱۲۲۴۴۲۴۸۸ || ۰۹۱۲۵۶۷۱۶۸۳

وکیل سرقفلی با جربه و متخصص | وکیل سرقفلی خبره | وکیل متخصص دعاوی سرقفلی 

وکلای پایه یک دادگستری و متخصص هیواد به دنبال گسترش فرهنگ مشاوره قبل از انجام هر اقدامی که جنبه­ای حقوقی دارد، هستند تا با ارائه راه­کارهای صحیح حقوقی تبعات اقدامات نادرست را مرتفع نموده یا کاهش دهند.‌

 

هیواد را دنبال کنید

2 نظرات
  1. وکیل سرقفلی در کدام منطقه های کرج دارید؟

پاسخ دهید

گروه حقوقی هیواد
Logo