گروه حقوقی هیواد

وکیل ملکی

گروه حقوقی هیواد متشکل از وکلای حرفه‌‌‌ای و با تجربه در حوزه‌های مختلف مثلا وکیل ملکی، وکیل انحصاروراثت و غیر ذلک می‌باشد، که پاسخگوی نیازهای حقوقی شما در شهر تهران و کرج هستند.

وکیل ملکی خوب

دعاوی حقوقی یکی از موارد خیلی رایج از مسائل حقوقی است. در دادگاه‌ها بسیار مطرح می‌شود. در این مواقع شما حتما احتیاج به یک وکیل با تجربه دارین که در دادگاه‌ها شما را همراهی کند و قادر باشد رای را به جانب شما ثبت نماید.

وکلای گروه حقوقی هیواد در خدمت شما هستند، تنها کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم به شما ارائه  شود.

۰۹۱۲۱۳۲۱۰۲۳ || ۰۹۱۲۲۴۴۲۴۸۸ || ۰۹۱۲۵۶۷۱۶۸۳

وکیل ملکی در کرج

اشخاص برای وصول مطالبات یا احقاق حقوق خود، اقدام به اقامه دعوی نزد مراجع قضایی می‌نمایند. اما گاهی به دلایل مختلف، از جمله احتمال تضییع حقوق خود تا موعد رسیدگی و یا طولانی مدت بودن جریان دادرسی ناچار هستند. تا با تمسک به تمهیدات قانونی، از مشکلات ناشی از مسائل فوق پیشگیری کنند. بر این اساس، قانونگذار با پیش بینی “قرار تأمین خواسته” از حقوق خواهان در دعاوی حمایت نموده است. در این مرحله حضور و همراهی وکیل تأمین خواسته جهت حفظ حقوق خواهان حائز اهمیت است. مبحث اول از فصل ششم باب سوم قانون آیین دادرسی به طور تفصیلی به این مقوله پرداخته است. که وکلای پایه یک دادگستری هیواد آن را به تفصیل بیان می‌کنند. تأمین خواسته از جمله دعاوی غیر مالی محسوب می‌شود.

بنابراین برای اقامه این دعوی حتی اگر موضوع دعوای اصلی مطالبه مالی باشد. هزینه دادرسی مربوط به درخواست صدور قرار تأمین خواسته غیر مالی محاسبه می‌شود. به موجب ماده 108 قانون آیین دادرسی مدنی خواهان می‌تواند این قرار را به صورت دادخواستی مستقل قبل از تقدیم دادخواست اصلی و یا ضمن دادخواست یا در جریان دادرسی مادام که حکم قطعی صادر نشده است، به دادگاه تقدیم نماید. دادگاه با بررسی پرونده و دلایل مطروحه از سوی خواهان قرار قبولی یا رد تأمین خواسته را صادر می‌نماید و این قرار (اعم از قبول یا رد تأمین) به موجب ماده 119 قانون آیین دادرسی مدنی، قابل تجدیدنظر خواهی نیست. اما قرار تأمین پس از ابلاغ به طرف مقابل ظرف مدت ده روز قابل اعتراض نزد دادگاه رسیدگی کننده به موضوع است (ماده 116 قانون آیین دادرسی مدنی).

وکیل ملکی در تهران

اما بدانید که در چهار مورد دادگاه مکلف به قبول درخواست تأمین خواسته است:

 1. دعوا مستند به سند رسمی باشد.
 2. خواسته در معرض تضییع یا تفریط باشد.
 3. در مواردی از قبیل اوراق تجاری درخواست شده که به موجب قانون، دادگاه مکلف به قبول درخواست تأمین باشد.
 4. خواهان، خسارتی را که ممکن است به طرف مقابل وارد آید. نقداً به صندوق دادگستری بپردازد و عنوان این خسارت در قانون “خسارت احتمالی” و تعیین میزان آن بنا بر نظر قاضی پرونده است. بدیهی است مادام که این خسارت احتمالی به صندوق دادگستری سپرده نشود، صدور و اجرای قرار تأمین ممکن نخواهد بود.

علاوه بر این درخواست تأمین در صورتی مورد قبول قرار می‌گیرد که خواسته مورد نظر خواهان معلوم و عین معین باشد. لازم به ذکر است که خوانده نیز می‌تواند از دادگاه تقاضا نماید برای تضمین جبران خسارات مربوط به هزینه دادرسی و حق الوکاله، خواهان خسارات احتمالی متناسب با موضوع را نزد صندوق دادگستری بسپارد.

وکیل ملکی خوب در کرج

خدمات وکیل ملکی چیست؟

 1. مشاوره حقوقی ملکی
 2. تنظیم شکایت نامه یا دادخواست ملکی
 3. پیگیری پرونده از راه سریع

وکیل ملکی خوب در تهران

از خطراتی که در معاملات ملکی پیش می‌آید، مثلا به خرید و فروش املاک منع معامله و تجاوز کردن به حریم ملکی و … اشاره نمود.

بنابراین افراد برای پیشگیری از این نوع خطرات و کلاهبرداری‌ها بهتر است در معاملات خود از وکیل ملکی در گره حقوقی هیواد که در عرصه املاک متخصص است، کمک بگیرند.

وکیل ملکی در تهران شخصی است که بتواند از افراد در موارد حقوقی مربوط به املاک دفاع نماید. یک وکیل ملکی در تهران حتما باید به همه قوانین مربوط با املاک غیر منقول تسلط کامل داشته باشد.

اما حوزه املاک پیچیدگی‌های زیادی دارد مثل حقوق مدنی، قانون‌های مربوط به ثبت، موضوع شهرداری، شغل و ارث و انحصار وراثت دارد.
یک وکیل ملکی در تهران باید قادر باشد در همه این زمینه‌ها تخصص و مهارت لازم را داشته باشد.

پرونده‌های ملکی از نظر موثر بودن در زندگی اقتصادی بسیار تاثیرگذارند. همین قضیه به تنهایی اهمیت مراجعه یک وکیل ملکی خوب در تهران خاطر نشان می‌کند.
از طرفی تنوع موارد ملکی، اهمیت داشتن متخصص وکلای گروه حقوقی هیواد را در همه زمینه‌های مربوطه مشخص می‌کند.

از این رو وکیل ملکی در تهران از گروه حقوقی هیواد می‌توانند در سه زمینه حقوقی، ثبتی و کیفری تخصص داشته باشند.

وکیل متخصص ملکی

وکیل متخصص ملکی باید بر کلیه دعاوی ملکی اشراف داشته باشد. مهم ترین این دعاوی به صورت زیر است:

 1.  ملزوم کردن خریدار به تخلیه و بازپس خواستن ملک
 2.  الزام به تحویل دادن ملک
 3. تأیید کردن و اثبات وقوع بیع

منطبق با قوانین مدون ایران، برحسب قانون مدنی، عقد بیع بر اساس توافق میان طرفین منعقد ‌می‌شود و جز در برخی موارد خاص، به صرف توافق کردن دو طرف، عقد بیع انجام می‌گیرد. مگر اینکه نوشته نشده باشد، دادخواست تایید و اثبات وقوع بیع موقعی در دادگاه مطرح می‌شود. که شخصی که ملکی را خریداری کرده اما مبایعه نامه مکتوبی بین خود و فروشنده ملک وجود ندارد. و خریدار قصد این را دارد با استفاده از مدارکی مثل مستندات پرداخت وجه و یا شهادت شهود و غیر ذلک وقوع بیع را ثابت کند.

 1. مطالبه مابه التفاوت کسری مساحت پیش فروش
 2. بازپس خواستن ثمن معامله
 3. خسارت دیر عمل کردن در انجام تعهد
 4. الزام به تنطیم سند رسمی پیش فروش
 5. خواستار بودن ثمن قراردادی
 6. درخواست اجرت المثل ملک

وکیل ملکی با تجربه

 1. خواستار سرقفلی
 2. حکم تخلیه کردن مستأجر
 3. الزام به تنظیم سند رسمی اجاره
 4. درخواست اجور معوقه اجاره بها
 5. تعدیل کردن اجاره بها
 6.  لازمه موجر به پرداخت و بازپس خواستن ودیعه
 7. لازمه‌ی مالک ملک مدنظر به ارائه اصل سند مالکیت
 8. الزام به باز پس گیری پایان کار
 9. افراز ملک توسط دادگاه
 10. باطل شدن سند رهنی
 11. بطلان معامله به جهت فضولی بودن
 12.  ضروری بودن به مرفوع کردن ممانعت از حق
 13. الزام به رفع مزاحمت
 14. الزام به تنظیم سند رسمی
 15. تأییدیه فسخ قرارداد
 16.  دستور فروش ملک مشاع
 17. دعوی خلع ید
 18. تأیید رجوع از هبه

ویژگی‌های وکیل ملکی خوب

وکیل ملکی خوب مثل هر فرد متخصص و کاربلدی باید یک سری ویژگی‌ها را دارا باشد. تا اشخاصی که در رابطه با معاملات ملکی و دیگر موارد حقوقی که مرتبط با املاک به مشکلی بر می‌خورند، قادر باشند با اطمینان خاطر از نتیجه‌ی درست، رسیدگی به دعاوی ملکی خود را به آن‌ها واگذار کنند.

دو ویژگی خیلی مهم وکیل ملکی خوب در کرج تجربه و دانش حقوقی وکیل مربوطه می‌باشد.

در هر حرفه‌ای مطمئنا تجربه یکی از موارد خیلی مهم می‌باشد در وکالت هم این ویژگی برای وکالت ملکی بسیار مهم است. اینکه وکیل مربوطه در مسائل ملکی و اراضی دارای تجارب موثری باشدو برای شما موفقیت چشم گیری را رقم زند.

دانش حقوقی به این صورت است که اطمینان خاطر داشته باشید وکیل متخصص ملکی خود دارای دانش حقوقی و مسلط به موارد حقوقی از جمله کیفری و ثبتی و غیر ذلک باشد.

بهترین وکیل قرار تأمین خواسته در تهران

نکته بسیار مهم در خصوص درخواست تأمین خواسته آن است. که اگر این درخواست، قبل از دادخواست اصلی داده شود، باید ظرف ده روز از زمان “صدور قرار تأمین” نسبت به اقامه دادخواست اصلی اقدام کند. در غیر این صورت قرار تأمین به درخواست خوانده لغو می‌شود. (ماده 112 قانون آیین دادرسی مدنی) به طور استثنایی ابلاغ قرار تأمین خواسته به خوانده در مواردی می‌تواند پس از اجرای آن صورت پذیرد. به موجب ماده 117 قانون آیین دادرسی مدنی “قرار تأمین باید فوری به خوانده ابلاغ شود و پس از آن اجراء شود. در مواردی که ابلاغ فوری ممکن نباشد و تأخیر اجراء باعث تضییع یا تفریط خواسته گردد. ابتدا قرار تأمین اجرا و سپس ابلاغ می‌شود.”

لازم به ذکر است جهت استفاده از این ساز و کار قانونی که تحت عنوان “ابلاغ قبل از اجراء” است، این درخواست باید از سوی خواهان در دادخواست یا به صورت یک لایحه پس از ارجاع پرونده به شعبه رسیدگی کننده طرح و تصریح شود. وکلای ملکی هیواد در کرج و تهران راهنمای شما خواهند بود.

بهترین وکیل قرارتامین خواسته

تأمین خواسته در دعاوی حقوقی

پس از آنکه حکم قطعی به بی حقی خواهان صادر شود و یا خواهان دعوی خود را مسترد نماید. قرار تأمین خواسته خود به خود مرتفع می‌شود. در این شرایط اگر برای مثال ملکی به موجب قرار تأمین خواسته توقیف شده باشد و خواهان یا خوانده پس از صدور حکم قطعی مبنی بر بی حقی خواهان بخواهند. “رفع اثر از قرار تأمین خواسته” نمایند. باید ضمن یک لایحه از دادگاه صادر کننده قرار تأمین، درخواست خود را مطرح کرده. و پس از اخذ دستور از دادگاه مبنی بر “رفع اثر از قرار تأمین خواسته” به اداره ثبت مربوطه نیز مراجعه و بدین وسیله ملک موصوف را از توقیف خارج نمایند.

در عین حال اگر خواهان مبلغی را به عنوان خسارت احتمالی نزد صندوق دادگستری سپرده باشد. و ظرف موعد قانونی مندرج در ماده 120 قانون آیین دادرسی مدنی (بیست روز از تاریخ ابلاغ حکم قطعی) درخواست جبران خسارات وارده از سوی خوانده به دادگاه صادر کننده قرار تأمین خواسته واصل نشده باشد. خواهان می‌تواند ضمن درخواست رفع اثر از قرار تأمین خواسته، نسبت به استرداد مبلغ سپرده شده نزد صندوق دادگستری اقدام نماید.

برای انجام امور فوق و پیگیری امر قضایی، حضور وکیل قرار تأمین خواسته در تهران و یا وکیل تامین خواسته در کرج ضروری و اجتناب ناپذیر است. تا با دانش حقوقی و آشنایی با مراحل رسیدگی، ضمن تسریع رسیدگی، امکان و احتمال توقیف اموال مورد نظر را فراهم آورد.

در زندگی امروز اموال غیرمنقول و املاک جزو مهمترین سرمایه‌های مادی هر شخصی است. بنابراین دعاوی مربوط به آن‌ها نیز با توجه به تأثیر آن در زندگی اقتصادی بسیار قابل توجه و اهمیت است. بر همین اساس پرونده‌های مطروحه در دادگستری از مهم‌ترین پرونده‌ها بوده که قطعاً حضور و همراهی وکیل ملکی، وکیل سرقفلی، وکیل خلع ید، وکیل تقسیم و فروش مال مشاع، و استفاده از تجربه و تبحر وکلای پایه یک هیواد در این دعاوی، به احقاق حق کمک شایانی خواهد کرد.

وکیل ملکی با تجربه     وکیل ملکی حرفه‌ای

دعاوی ملکی

وکیل ملکی در تهران با مدارک مربوطه به جمع آوری اطلاعات می‌پردازد.

و برای پرداختن به امور دفاعی شما دفاعیه‌ای تنظیم می‌نماید و خود با حضور داشتن در دادگاه از حق و حقوق شما دفاع می‌کند.

اگر رای دادگاه مخالف چیزی باشد که شما در نظر دارید، وکیل ملکی در تهران دادخواست تجدید نظر را اعلام می‌کند.

وکیل ملکی در کرج برحسب موضوع هر پرونده‌ای مشخص می‌شود. باید در نظر داشت که هر وکیل ملکی با توجه به تجربه خود در پرونده‌های ملکی در کدام یک از موضوعات حقوقی مسلط‌تر است. در نتیجه، باید الزاما شما برحسب موضوع هر پرونده به دنبال بهترین وکیل ملکی در تهران و بهترین وکیل ملکی در کرج باشید.

وکیل ملکی در تهران یک وکیل پایه دادگستری می‌باشد. که در دعاوی ملکی نظیر دعاوی موجر و مستاجر، تخلیه، خلع ید، در واقع لازمه به تنظیم سند رسمی، افراز ملک مشاعی، الزام به ایفای تعهد و یا الزام به تحویل مبیع و غیر ذلک تبحر دارد.

وکیل ملکی در مورد دعاوی ملکی باید دارای تجربه کافی، مسلط به قوانین حقوقی، آگاهی از تمامی قراردادها و معاملات ملکی، باشد تا قادر باشد. از حقوق موکل خود در دادگاه دفاع کند.

در زندگی امروز اموال غیرمنقول و املاک جزو مهمترین سرمایه‌های مادی هر شخصی است. بنابراین دعاوی مربوط به آن‌ها نیز با توجه به تأثیر آن در زندگی اقتصادی بسیار قابل توجه و اهمیت است. بر همین اساس پرونده‌های مطروحه در دادگستری از مهم‌ترین پرونده‌ها بوده که قطعاً حضور و همراهی وکیل ملکی، وکیل سرقفلی، وکیل خلع ید، وکیل تقسیم و فروش مال مشاع، استفاده از تجربه و تبحر وکلای پایه یک هیواد در این دعاوی، به احقاق حق کمک شایانی خواهد کرد.

وکیل ملکی حرفه‌ای در تهران

وکیل ملکی حرفه‌ای در تهران باید به همه عناوین حقوقی مربوط به املاک مخصوصا قوانین مرتبط به لازمه به تنظیم سند رسمی، افراز ملک مشاعی، خلع ید اطلاعات کامل و اشراف داشته باشد.

همینطور وکیل ملکی در تهران باید تجربه کافی نسبت به دیگر زمینه‌ها تسلط داشته باشد که شامل موارد زیر است:

 1. رفع انواع مزاحمت
 2. اجرت المثل روزهای تصرف
 3. تعدیل اجاره بهای ملک‌های تجاری
 4. باطل کردن قرارداد و فسخ قرارداد
 5. گرفتن پایان کار و صورت مجلس تفکیکی
 6. دعاوی سرقفلی و حق کسب و پیشه تجارت
 7. دیگر دعاوی حقوقی ناشی از اختلافات املاک و اراضی

همینطور وکیل ملکی کرج در تمام شرایط باید اطلاعات جامع و کاربردی حقوقی را در خصوص املاک موضوع اختلاف داشته باشد.

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید

اگر ملک شخصی (اعم از اراضی و انبیه) بابت هر دلیلی فرد دیگری تصرف کرده باشد. و شخص مالک راضـی به ادامـه دادن تصرفات متصرف نباشد قادر است با گرفتن وکیل ملکی در کرج با تقدیم یک دادخواست خلع ید به مرجع قضائی خواست نامه اخراج متصرف از ملک خویش را بنماید.

تفاوت دعوای خلع ید با دعوای تصرف عدوانی :

 1. در دعاوی تصرف عدوانی رعایت تشریفات دادرسی ضروری نیست. در صورتی که در خلع ید رعایت این تشریفات الزامی است.
 2. هم دعوای خلع ید و هم تصرف عدوانی قابلیت تجدیدنظر توسط شاکی یا وکیل ملکی را دارا هستند.
 3. در خلع ید بدلیل ماده 1 قانون اجرای احکام حتماً حکم باید قطعی باشد و سپس اجرا گردد. اما در دعاوی تصرف عدوانی به این دلیل که بلافاصله قابل اجرا هست احتیاجی به قطعی شدن و صدور اجراییه ندارد. و درخواست تجدیدنظر توسط وکیل ملکی مانع اجرا می‌باشد.
 4. اشخاصی که حق شکایت یا طرح دعوا دارند:
  در تصرف عدوانی حتما لازم نیست شاکی مالک باشد. حتی مستأجر، مباشر، خادم، رعیت، کارگر و هر شخصی به نمایندگی یا به امانت مال غیر را در تصرف دارد. قادر است به قائم مقامی مالک طرح دعوی نماید.
  در دعوی خلع ید فقط اشخاص ذینفع یا وکیل ملکی یا قائم مقام یا نماینده قانونی قادر هستند طرح دعوی نماید.

دعاوی ملکی دعاوی ملکی دعاوی ملکی

مزاحمت ملکی 

از موارد تنش زا و دعاوی ملکی خیلی زیاد در محاکم قضایی کشورها، دعاوی الزام به رفع مزاحمت‌های ملکی است.

مزاحمت ملکی یعنی چی؟
این نوع دعوا شخصی بدون تصرف در مال غیر قول داده شده دیگری مزاحم استفاده شخصی که تصرف کرده، از مال غیر منقول مورد تصرف او قرار می‌گیرد. مثلا شخصی جلوی پارگینگ دیگری ابزار و موارد ساخت و ساز ساختمانی قرار دهد، و مانع استفاده متصرف پارکینگ آن ساختمان و ورود و خروج خودروی آنها شود. مزاحمت ملکی یکی از دعواهای سه گانه تصرف به حساب می‌آید.

وکیل ملکی در تهران در گروه حقوقی هیواد پاسخگوی شما برای حل و فصل مزاحمت ملکی پیش آمده برای شما می‌باشد.

شماره تماس:
۰۹۱۲۱۳۲۱۰۲۳ || ۰۹۱۲۲۴۴۲۴۸۸ || ۰۹۱۲۵۶۷۱۶۸۳

انواع مزاحمت در ملک

 1. جنبه حقوقی مزاحمت ملکی: اگر فردی مزاحمت ملکی را از روی سهو و غفلت و بی قصد و غرض از قبل تعیین شده و انجام دهد، عمل او هم جنبه حقوقی پیدا می‌کند. رسیدگی به این مدل مزاحمت پیش آمده از طریق دادگاه‌های حقوقی پیش می‌رود. شخص مزاحم اگر جرمش اثبات شود، به پرداخت خسارت محکوم می‌شود. اینجاست یک وکیل ملکی مناسب هم برای فرد مزاحم و هم شما که مورد مزاحمت ملکی قرار گرفته اید نیاز است.
  وکیل ملکی در تهران و وکیل ملکی در کرج با گروه حقوقی هیواد.
 2. جنبه کیفری مزاحمت: اگر شخص مزاحم با قصد و نیت از پیش تعیین شده، مزاحمت ملکی به حقوق دیگران را انجام دهد، کار ایشان جرم به حساب می‌آید. و جنبه کیفری خواهد داشت اگر این موضوع که فرد مزاحم با قصد مزاحمت را ایجاد کرده است اگر اثبات شود، علاوه بر اینکه باید خسارت پرداخت نماید، به مجازات حبس نیز محکوم می‌شود.

در زندگی امروز اموال غیر منقول و املاک جزو مهمترین سرمایه‌های مادی هر شخصی است. بنابراین دعاوی مربوط به آن‌ها نیز با توجه به تأثیر آن در زندگی اقتصادی بسیار قابل توجه و اهمیت است. بر همین اساس پرونده‌های مطروحه در دادگستری از مهم‌ترین پرونده‌ها بوده که قطعاً حضور و همراهی وکیل ملکی، وکیل سرقفلی، وکیل خلع ید، وکیل تقسیم و فروش مال مشاع، استفاده از تجربه و تبحر وکلای پایه یک هیواد در این دعاوی، به احقاق حق کمک شایانی خواهد کرد.

حقوق مربوط به دعاوی ملکی

 • مشاوره حقوقی و قبول وکالت در خصوص الزام به تنظیم سند رسمی، سرقفلی، کسب و پیشه، خلع ید، تقسیم و فروش ملک مشاع، تصرف عدوانی، تخلیه اماکن تجاری و مسکونی
 • تنظیم قراردادهای خرید و فروش ملک، اجاره (اجاره اماکن مسکونی، اداری و تجاری)، صلح نامه (صلح عمری، صلح سکنی)
 • مشاوره و قبول وکالت در دعاوی مربوط به زمین شهری، اراضی موات، بایر، اراضی منابع طبیعی، اراضی خارج از محدوده شهر، تجمیع اراضی
 • دعاوی مربوط به شهرداری

بهترین وکیل قرار تأمین خواسته در تهران | با سابقه ترین وکیل ملکی در کرج | وکیل انحصار وراثت خوب در کرج | بهترین وکیل سرقفلی

1 نظر
 1. سلام برای گرفتن مشاوره در خصوص دعاوی ملکی از گروه حقوقی شما راهنمایی گرفتم که شکر خدا با کمکها و تجربه وکیل ملکی شما مشکلم زودتر از اونچه فکر میکردم حل شد. سپاس از شما

پاسخ دهید

گروه حقوقی هیواد
Logo