گروه حقوقی هیواد

وکیل کلاهبرداری

گروه حقوقی هیواد با داشتن وکلای حرفه‌ای پاسخگوی شما برای وکیل کلاهبرداری در تهران و وکیل کلاهبرداری کرج می‌باشد. شما می‌توانید برای مشاوره و تعیین وقت با ما در تماس باشید. در خدمت شما هستیم.                            

وکیل کلاهبرداری در تهران

در این مبحث در آغاز می‌خواهیم راجب جرم کلاهبرداری صحبت کنیم.در آغاز شما را با وظایف وکیل کلاهبرداری در تهران آشنا خواهیم کرد.

“کلاهبرداری” یکی از عناوین مجرمانه‌ای است که استفاده از آن میان عموم مردم برای انتساب بسیاری از جرایم که منجر به ضرر مالی می‌شود، رایج و متداول است.
لیکن باید توجه داشت که هر اقدام مجرمانه منجر به ورود خسارات مالی، قانوناً کلاهبرداری محسوب نمی‌شود.

ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری (مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام 1368)، به عنوان عنصر قانونی جرم کلاهبرداری، این عمل مجرمانه را چنین تعریف می‌کند:
«هر کس از راه حیله و تقلب مردم را به وجود شرکت‌ها یا تجارت‌خانه‌ها یا کارخانه‌ها یا موسسات موهوم یا به داشتن اموال و اختیارات واهی‌ فریب دهد. یا به امور غیر واقع امیدوار نماید. یا از حوادث و پیشامدهای غیر واقع بترساند. و یا اسم و یا عنوان مجعول اختیار کند. و به یکی از وسایل‌ مذکور و یا وسایل تقلبی دیگر وجوه و یا اموال یا اسناد یا حوالجات یا قبوض یا مفاصاحساب و امثال آنها تحصیل کرده و از این راه مال دیگری را ببرد. کلاهبردار محسوب و علاوه بر رد مال به صاحبش، به حبس از یک تا هفت سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم ‌می‌شود.»

وکیل برای کلاهبرداری در تهران

بر این اساس آنچه میان حقوق دانان به عنوان عنصر مادی جرم کلاهبرداری شهرت و رواج پیدا کرده، “مانور متقلبانه” است.
یعنی هر اقدام فریبکارانه‌ای (از جمله مواردی که در متن ماده فوق بدان تصریح شده است.) که اشخاص را به امور واهی امیدوار کند. و هدف و مقصود از انجام این اقدام یا اعمال، بردن اموال دیگران و وارد کردن ضرر مالی به غیر باشد. جرم کلاهبرداری از جرایم مقید است. و ورود ضرر و زیان به مال باخته در کنار انتفاع مالی کلاهبردار یا شخص مورد نظر وی، برای احراز وقوع این جرم ضروری است.

وکلای هیواد به عنوان وکیل کلاهبرداری در تهران و وکیل کلاهبرداری در کرج راهنمای شما در این زمینه می‌باشند.

وکیل کلاهبرداری در کرج

برای اثبات وقوع این جرم، مانند بسیاری از جرایم، نیاز به احراز عنصر معنوی جرم یعنی قصد مجرمانه مرتکب برای بردن مال غیر از طریق این فریبکاری‌ها ضروری است.
محمل اصلی وقوع جرم کلاهبرداری، عمدتاً در معاملات است.

علی الاصول کلاهبرداران با استفاده از مانورهای متقلبانه در معاملات و قراردادها، در پی کسب مال اشخاص دیگر هستند. فارغ از آنچه به عنوان مصادیق مذکور در ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری آمده است. در قوانین متعددی که اعمال و اقداماتی را جرم‌ انگاری نموده‌اند و به جای تعیین مجازات مشخص، قانون‌گذار به مجازات مندرج برای جرم کلاهبرداری احاله کرده یا صراحتاً آن اقدامات را از مصادیق یا در حکم کلاهبرداری برشمرده است.

وکیل کلاهبرداری در کرج با گروه حقوقی هیواد

مانند “ماده واحده قانون تعطیل مؤسسات و واحدهای آموزشی و تحقیقاتی و فرهنگی که بدون اخذ مجوز قانونی دائر شده و می‌شود” که می‌گوید: «اشخاصي كه بدون اخذ مجوز از مراجع قانوني اقدام به ايجاد مؤسسات و واحدهاي آموزشي و تحقيقاتي و فرهنگي از قبيل دانشگاه، ‌مؤسسه آموزش عالي يا تحقيقاتي، مدرسه و آموزشگاه كه از وظايف وزارتخانه‌هاي فرهنگ و آموزش عالي، آموزش و پرورش، كار و امور اجتماعي، ‌بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و فرهنگ و ارشاد اسلامي مي‌باشد نمايند.

و بعد از صدور دستور انحلال طبق ضوابط مقرر مؤسسه يا واحد مربوطه‌ را دائر نگاه‌دارند در حكم كلاهبردار محسوب و در صورت شكايت وزارتخانه مربوطه تحت تعقيب قانوني قرار خواهند گرفت.»

وکیل برای کلاهبرداری در تهران 

گروه حقوقی هیواد در زمینه  وکیل برای کلاهبرداری در تهران در خدمت شما است.

دیگر معانی کلاهبرداری : انجام عملی متقلبانه و بردن و تصاحب مال شخصی دیگر ،کلاهبرداری دو قسمت دارد:

کلاهبرداری سنتی وکلاهبرداری سایبری .اما در کل رفتارهای مجرمانه دیگری وجود دارد که حکم کلاهبرداری بحساب می آید. 

وکیل برای کلاهبرداری

این که پیشگیری از وقوع جرم بسیار آسانتر از پیگیری پرونده در هزار توی محاکم و دادگستری است. شاید به نظر عبارتی شعاری بیاید. ولی با وجود تکراری بودن این سخن، از اهمیت و ارزش آن کاسته نمی‌شود. بدین منظور، وکلای هیواد به عنوان وکیل کلاهبرداری در کرج و وکیل کلاهبرداری در تهران، مشاوران مورد وثوق و با تجربه‌ای هستند که با بهره‌گیری از دانش و تجربه آنان، اشخاص با اطمینان بیشتری وارد معاملات و اقدامات حقوقی خود شده و از افتادن در دام کلاهبرداران پیشگیری می‌شود.

وکیل کلاه برداری

وکالت در امور کلاهبرداری

با پیشرفت‌های سریع در فناوری‌های نوین و استفاده اقشار وسیعی از مردم از امکانات موجود، بروز پدیده کلاهبرداری با استفاده از رایانه و در فضای اینترنت بسیار شایع و متداول شده است.
علت این امر نیز اولاً ناآشنایی و ناآگاهی مردم از شیوه‌های نوین کلاهبرداران و البته پیشرو بودن مجرمین در یافتن راه‌های ارتکاب جرم است. فیشینگ (Phishing) یا تله‌گذاری اینترنتی، واژه‌ای است که در سالهای اخیر مکرر با آن مواجه شده‌ایم. و نوعی کلاهبرداری با استفاده از فضای اینترنت است.

مرتکبین این جرایم با بهره‌گیری از دانش و تجربه خود در حوزه‌های مرتبط با اینترنت، در کنار ناآگاهی عموم مردم نسبت به مخاطرات این فضا، به اطلاعات شخصی افراد همچون رمز کارتها و حسابهای بانکی، کلمه عبور ایمیل اشخاص و اطلاعات رایانه‌های شخصی و … دسترسی پیدا کرده و با استفاده از این اطلاعات حساب‌های اشخاص را خالی می‌کنند.
این موضوع در ماده 741 کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (کتاب تعزیرات) به طور صریح منعکس شده است.

وکیل برای کلاهبرداری در کرج

این ماده بیان می‌دارد: «هرکس به طور غیرمجاز از سامانه های رایانه ای یا مخابراتی با ارتکاب اعمالی از قبیل وارد کردن، تغییر، محو، ایجاد یا متوقف کردن داده‎‌‌ ها یا مختل کردن سامانه، وجه یا مال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری تحصیل کند.

علاوه بر رد مال به صاحب آن به حبس از یک تا پنج سال یا جزای نقدی از بیست میلیون(۲۰.۰۰۰.۰۰۰)ریال تا یکصد میلیون (۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰)ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.»
پرونده‌های این‌چنینی تبدیل به یکی از معضلات دستگاه قضایی و پلیس کشور شده است.

فارغ از ضرورت آموزش‌های همگانی جهت پیشگیری از وقوع این دست از جرایم، در صورتی که شخص به هر دلیلی قربانی چنین جرایمی شد. لازم است با بهره‌مندی از تجربیات و دانش وکلای خبره به احقاق حقوق خود دست یابد.

رسیدگی دادگاه به پرونده‌های کلاهبرداری

بعد از فرستادن پرونده به مراجع قضایی، پرونده به شعبه‌های کیفری فرستاده و وقت رسیدگی دادگاه تعیین می‌شود.
جلسه در زمان مشخص شده تشکیل شده. و شکات و نماینده دادستان در جلسه حاضر می‌شوند. فرد دارای اتهام با وجود ابلاغ وقت دادرسی حضور نمی‌یابد و لایحه هم ارسال نمی‌زند . دادگاه از افراد شاکی تحقیق می‌کند که مطالب ذکر شده را شرح می‌دهد. و نماینده دادستان تقاضای مجازات می‌کند. 

ویژگی‌های وکیل کلاهبرداری 

وکیل کلاهبرداری در تهران و وکیل کلاهبرداری در کرج با گروه حقوقی هیواد.

از ویژگی‌های وکیل کلاهبرداری در تهران می‌توان به موارد زیر اشاره نمود که به شما کمک میکنند تا در انتخاب وکیل کلاهبرداری درست عمل نمایید:

تجربه

اگر وکیل کلاهبرداری در تهران با تجربه باشد ، پیروزی شما در دادگاه بیشتر می‌شود. در جرائم کیفری تجربه وکیل کلاهبرداری در کرج باعث می‌شود تاثیربسزایی در موفقیت پرونده کلاهبرداری شما داشته باشد.

تعداد تجربه درست

همانطور که میدانید باید دید وکیل کلاهبرداری در تهران انتخابی شما در چه مورد پرونده مشابه پیروز شده است؟ هرچه این تعداد بیشتر باشد احتمال برد شما در  داگاه بیشتر است. وکیل با تجربه کلاهبرداری در کرج در گروه حقوقی هیواد.

شماره تماس وکیل کلاهبرداری

حق الوکاله

مبرم است که هرچه وکیل کلاهبرداری در تهران ماهر تر باشد، حق الوکاله او نیز بیشتر می‌شود. همینطور که سختی پرونده شما نیز در مشخص کردن حق الوکاله تاثیر گذار است. اما این موارد نباید موجب شود که حق الوکاله در مبالغ نجومی باشد. این مورد می‌تواند موجب شود که زیان دیده از گرفتن وکیل کلاهبرداری در تهران خودداری کند.

تخصص در پرونده کلاهبرداری

وکیل کلاهبرداری در کرج شما باید به طور تخصصی در حوزه جرائم کلاهبرداری فعالیت داشته باشد. یک وکیل کلاهبرداری مناسب هم اینکه از اطلاعات عمومی حقوقی برخوردار است. 
به طور تخصصی در یک زمینه فعالیت دارد و علم اختصاصی در آن آن زمینه دارد.

اگر به دنبال وکیل کلاهبرداری در تهران با این ویژگی ها هستید، شما در جای درستی قرار دارید. عدل و حق به شما در یافتن وکیل مناسب و حل مشکلات حقوقی کمک خواهد کرد.

وکلای هیواد به عنوان وکیل کلاهبرداری در تهران و وکیل کلاهبرداری در کرج، بهترین خدمات حقوقی اعم از مشاوره و وکالت را به بزه دیدگان جرایم کلاهبرداری ارائه می‌دهند.

شماره تماس با گروه حقوقی هیواد:

۰۹۱۲۵۶۷۱۶۸۳
۰۹۱۲۱۳۲۱۰۲۳
۰۹۱۲۲۴۴۲۴۸۸۰

 

وکلای پایه یک دادگستری و متخصص هیواد به دنبال گسترش فرهنگ مشاوره قبل از انجام هر اقدامی که جنبه­ای حقوقی دارد، هستند تا با ارائه راه­کارهای صحیح حقوقی تبعات اقدامات نادرست را مرتفع نموده یا کاهش دهند.

نظر دهید

پاسخ دهید

گروه حقوقی هیواد
Logo